Pomagamy w doborze odpowiednich kół do dużych obciążeń. Infolinia tel. 531 352 330

 

Uniwersalne koła do pracowni lub biura Skawina CASTORS.PL

Kółka przemysłowe do dużych i bardzo dużych obciążeń

Kółka i zestawy kołowe jezdne z bieżnikiem poliuretanowymKółka do dużych obciażeń aluminiowo gumoweKoła do bardzo dużych obciążeń żeliwne z bieżnikiem poliuretanowymKółka przemysłowe do średnich obciążeńKoła i zestawy kołowe pneumatyczne z oponą dętkowąZestawy kołowe WTE średnie obciążenieKoła i zestawy poliamidowe kółka skrętne z hamulcem Ślizgowe KPE-POB SKoła i zestawy poliamidowe kółka skrętne z hamulcem KULOKOWE KPE-POB KZestawy z kołem poliamidowym WZMACNIANE KPM POB KZestawy kołowe POGES kółka z gumą niebrudzącąZestawy kołowe przemysłowe KPM-POGES wzmacnianeKółka z nóżką - stopką wysuwanąKółka aparaturowe i meblowe do małych obciążeńKółka podwójne aparaturowe do dużych obciążeń Zestawy kołowe kołka w obudowie nierdzewnej INOXKółka koła nierdzewne w obudowach INOX

 

Koła i zestawy kołowe z kołem poliamidowym

Koła poliamidowe znajdują swoje zastosowanie w szeroko pojętym przemyśle spożywczym, FMCG, chemicznym czy farmaceutycznym.

Są odporne na ścieranie, korozję, działanie czynników chemicznych, uderzenia, a dodatkowo zapewniają wysoką nośność i niskie opory toczenia. Nie brudzi powierzchni, a więc nie trzeba się obawiać, że przejeżdżający wózek zostawi ślady na posadzce.

Poliamid ma właściwości higroskopijne, dlatego możliwe są zmiany rozmiarów w zależności od wilgotności i temperatury otoczenia.

Koła poliamidowe mają naturalnie biały kolor, który na życzenie klienta możemy zmienić dodając odpowiedni barwnik do mieszanki.

W naszych kołach stosujemy łożyska ślizgowe, wałeczkowe, kulkowe pojedyncze i podwójne. Tak szeroki wachlarz możliwości zapewnia idealne dopasowanie produktu na potrzebę klienta.

Nośność koła wynosi nawet do kilku ton, a dla wzmocnienia konstrukcji są one dodatkowo żebrowane.

Twardość koła poliamidowego to 70°Shore’D. Zakres temperatury pracy kół poliamidowych jest w przedziale -30° C do +80° C, aczkolwiek dla temperatura chwilowa pracy (max 15min) może być wyższa do +120° C. Warto nadmienić że wraz ze wzrostem temperatury środowiska pracy następuje spadek nośności koła.

 

pixel