Pomagamy w doborze odpowiednich kół do dużych obciążeń. Infolinia tel. 531 352 330

 

Koła pneumatyczne terenowe z oponą Bochnia CASTORS.PL

Kółka przemysłowe do dużych i bardzo dużych obciążeń

Kółka i zestawy kołowe jezdne z bieżnikiem poliuretanowymKółka do dużych obciażeń aluminiowo gumoweKoła do bardzo dużych obciążeń żeliwne z bieżnikiem poliuretanowymKółka przemysłowe do średnich obciążeńKoła i zestawy kołowe pneumatyczne z oponą dętkowąZestawy kołowe WTE średnie obciążenieKoła i zestawy poliamidowe kółka skrętne z hamulcem Ślizgowe KPE-POB SKoła i zestawy poliamidowe kółka skrętne z hamulcem KULOKOWE KPE-POB KZestawy z kołem poliamidowym WZMACNIANE KPM POB KZestawy kołowe POGES kółka z gumą niebrudzącąZestawy kołowe przemysłowe KPM-POGES wzmacnianeKółka z nóżką - stopką wysuwanąKółka aparaturowe i meblowe do małych obciążeńKółka podwójne aparaturowe do dużych obciążeń Zestawy kołowe kołka w obudowie nierdzewnej INOXKółka koła nierdzewne w obudowach INOX

 

Koło do taczki pneumatyczne z oponą CASTORS.PL

Sklep internetowy Castors.pl oferuje koła pneumatyczne z bieżnikowaną oponą czyli koła taczkowe.

Poniżej opis budowy koła oraz jego parametrów i zastosowania.

Taczka to uniwersalne narzędzie obecne w każdym warsztacie, ogrodzie czy na budowie. Mnogość zastosowań taczki sprawia, że nie wyobrażamy sobie bez niej pracy. Spotkać można wiele różnych rodzajów taczek wykonanych z przeróżnych materiałów, ale wszystkie mają jedną wspólną cechę, a mianowicie koło, które jest głównym elementem jezdnym. Standardowo koło taczkowe ma rozmiar 400/8, gdzie 400 to średnica koła podana w mm. Grubość opony to najczęściej 2 PR lub 4 PR, gdzie liczba określa liczbę splotów zastosowanych w oponie. W kole standardowo montowane jest łożysko kulkowe o średnicy 12 lub 20 mm, gdyż charakteryzuje się ono największą nośnością oraz kulturą pracy przy jednoczesnych małych siłach oporu toczenia.

Innowacją na rynku są koła piankowe posiadające wszystkie parametry koła pneumatycznego, jednakże różnią się tym, że środek opony jest wypełniony. Polecamy ten rodzaj koła do użytku w trudnym środowisku roboczym, gdzie zwykłe koło z oponą narażone jest na przebicie. Popularne zastosowania tego typu kół to branża budowlana, brukarska, zakłady kamieniarskie oraz sadownictwo.

pixel