Pomagamy w doborze odpowiednich kół do dużych obciążeń. Infolinia tel. 531 352 330

 

Kółka metalowo-gumowe do maszyn i urządzeń Zakopane CASTORS.PL

Kółka przemysłowe do dużych i bardzo dużych obciążeń

Kółka i zestawy kołowe jezdne z bieżnikiem poliuretanowymKółka do dużych obciażeń aluminiowo gumoweKoła do bardzo dużych obciążeń żeliwne z bieżnikiem poliuretanowymKółka przemysłowe do średnich obciążeńKoła i zestawy kołowe pneumatyczne z oponą dętkowąZestawy kołowe WTE średnie obciążenieKoła i zestawy poliamidowe kółka skrętne z hamulcem Ślizgowe KPE-POB SKoła i zestawy poliamidowe kółka skrętne z hamulcem KULOKOWE KPE-POB KZestawy z kołem poliamidowym WZMACNIANE KPM POB KZestawy kołowe POGES kółka z gumą niebrudzącąZestawy kołowe przemysłowe KPM-POGES wzmacnianeKółka z nóżką - stopką wysuwanąKółka aparaturowe i meblowe do małych obciążeńKółka podwójne aparaturowe do dużych obciążeń Zestawy kołowe kołka w obudowie nierdzewnej INOXKółka koła nierdzewne w obudowach INOX

 

Koła i zestawy kołowe w asortymencie sklepu Castors

Publikujemy dziś krótki wpis na temat kół polipropylenowych znajdujących się w ofercie naszego sklepu internetowego Castors.pl.

Na początek krótka charakterystyka materiału: polipropylen jest termoplastycznym tworzywem sztucznym odpornym na uderzenia oraz odpornym na korozję.
Cechuje go również wytrzymałość na ścieranie oraz odporność na agresywne czynniki chemiczne. Klienci często wśród zalet wyróżniają też niskie opory toczenia oraz niebrudzącą powierzchnię toczną materiału. Materiał nie pochłania wilgoci w związku z czym nie zmienia swoich wymiarów w zależności od wilgotności i temperatury. W kołach stosowane jest łożyskowanie ślizgowe.

Parametry techniczne:

  • twardość koła poliamidowego: 70°w skali Shore’D,
  • naturalny kolor: biały; możliwość dodania barwnika,
  • zakres temperatury pracy kół poliamidowych jest w przedziale -15° C do +60° C,
  • chwilowa max temperatura pracy (do 15 min): +120° C.

Uwaga! Wraz ze wzrostem temperatury następuje spadek nośności koła, co trzeba mieć na uwadze szczególnie w środowiskach gdzie koła przewożą ciężkie ładunki i narażone są na kontakt z wysoką temperaturą.

 

pixel