Pomagamy w doborze odpowiednich kół do dużych obciążeń. Infolinia tel. 531 352 330

 

Koła żeliwne z oponką poliuretanową ZPU widelec wzmacniany KPW ( znalezione produkty: 15 )

Widok:

KPW-ZPU 200K, KPW-ZPU 200K-HC, TPW-ZPU 200K

Seria zestawów kołowych ZPU - Koła żeliwne do dużych obciążeń.

 

Przeznaczone do zastosowań wózkach lub platformach transportowych o obciążeniu całkowitym do 3000 kg. Kółka obrotowe skrętne i skrętne z hamulcem wykonane są na bazie wzmacnianych widelców i kół żeliwnych z oponką poliuretanową. Doskonale będą sprawować się na posadzkach przemysłowych lub innych gładkich i twardych powierzchniach.

 

Zastosowanie kół obrotowych żeliwnych ZPU

  • wózki transportowe do dużych obciążeń
  • wózki magazynowe - przemysłowe
  • urządzenia i maszyny o dużej masie sięgającej do 3000 kg
  • konstrukcje stalowe i rusztowania przemysłowe

 

Zestawy kołowe i koła przemysłowe do dużych obciążeń mogą mieć zastosowane w swojej konstrukcji różnego rodzaju kółka. Począwszy od kół z poliamidu POOB - tworzywa najczęściej stosowanego do kół używanych w przemyśle spożywczym. Przez koła aluminiowo-poliuretanowe ALPU do zastosowań w transporcie magazynowym. Kończąc na kołach żeliwnych do największych obciążeń. Osobną grupą są koła z oponkami gumowymi. Ich nośność jest znacznie mniejsza. Największe obciążenie na oponie gumowej oferują zestawy zestawy obrotowe grupy ALGE z piastą aluminiową  i sięga ono 1350 kg na 4 kołach dla średnicy kół 200mm.

 

 

Czy koła żeliwne nadają się do dużych obciążeń?


Tak, koła żeliwne są jednymi z najlepszych kółek do zastosowań z dużymi obciążeniami. Charakteryzują się one bardzo wysoką nośnością, odpornością na uszkodzenia mechaniczne i trwałością. Ponadto koła żeliwne są odporne na zużycie i korozję, dzięki czemu są idealne do użytku w trudnych warunkach.

Koła żeliwne są powszechnie stosowane w przemyśle ciężkim, takim jak hutnictwo, produkcja stalowa, górnictwo, transport ciężarowy itp. Dzięki swojej nośności i wytrzymałości, kółka żeliwne są w stanie przemieszczać duże i ciężkie przedmioty, jak np. maszyny, narzędzia, materiały budowlane itp.

Warto jednak pamiętać, że koła żeliwne są dość ciężkie i głośne, co może wpłynąć na komfort użytkowania. Dlatego też, jeśli potrzebujesz kółek o dużej nośności, ale jednocześnie cichszych i lżejszych, warto rozważyć stosowanie kółek z tworzywa sztucznego lub gumy o podobnych właściwościach użytkowych.Do czego służy opaska poliuretanowa na kołach żeliwnych?


Opaska poliuretanowa na kołach żeliwnych służy przede wszystkim do poprawy właściwości jezdnych koła i zmniejszenia hałasu podczas użytkowania. Opaska poliuretanowa jest nakładana na bieżnik koła, co zwiększa jego przyczepność i stabilność na różnych powierzchniach, a także zmniejsza drgania i hałas podczas przemieszczania się koła.

Dzięki opasce poliuretanowej koła żeliwne są bardziej odporne na ścieranie, co zwiększa ich trwałość i wydłuża okres użytkowania. Opaska poliuretanowa jest również bardziej elastyczna niż twarde żeliwo, co pozwala na większą amortyzację i niwelowanie nierówności terenu.

Opaska poliuretanowa na kołach żeliwnych jest szczególnie przydatna w zastosowaniach, gdzie ważne są właściwości jezdne koła, takich jak np. wózki do transportu ciężkich ładunków, wózki magazynowe, wózki widłowe, itp.

pixel