Pomagamy w doborze odpowiednich kół do dużych obciążeń. Infolinia tel. 531 352 330

 

KÓŁKA PRZEMYSŁOWE DO DUŻYCH I BARDZO DUŻYCH OBCIĄŻEŃ ( znalezione produkty: 129 )

Widok:
12

Koła, kółka żeliwne i zestawy kołowe do dużych obciążeń

wykonane są ze wzmacnianych elementów konstrukcyjnych. Widelec i obrotnica wykonane są z grubej blachy ocynkowanej, a koło odlane jest ze specjalnego stopu żeliwa odpornego na uderzenia. Powierzchnia toczna koła zaopatrzona jest warstwą poliuretanu, która zapobiega uszkodzeniom i niszczeniu posadzki przemysłowej.

 

Kółka do dużych obciążeń znajdują zastosowanie:

  • do wózków magazynowych i produkcyjnych
  • do wózków do przetaczania urządzeń i kontenerów
  • do transportu maszyn produkcyjnych o dużej masie
  • do transportu konstrukcji, rusztowań, platform scenicznych, namiotów magazynowych

 

Obliczanie wymaganej nośności koła transportowego.

Aby prawidłowo obliczyć wymaganą nośność pojedynczego koła transportowego, należy całkowitą masę transportowaną na 4 kołach podzielić przez 3. Wynik dzielenia pokazuje jaką nośność powinno mieć pojedyncze koło w komplecie czterech kół. Przykładowo do transportu konstrukcji o masie 3 ton należy zastosować koła o nośności 1 tony (3 tony/3 = 1 tona).

UWAGA! - dzielenie transportowanej masy na 4 (ilość kół) jest powszechnie spotykanym błędem obliczeniowym i może skutkować szybszym zużywaniem się zastosowanych kół lub zniekształceniem widelca prowadzącym do uszkodzenia zestawu kołowego. Może także stanowić niebezpieczeństwo dla transportowanego ładunku i osób znajdujących się w pobliżu.

 

Kółka i zestawy kołowe jezdne z bieżnikiem poliuretanowymKółka do dużych obciażeń aluminiowo gumoweKoła do bardzo dużych obciążeń żeliwne z bieżnikiem poliuretanowym

pixel