Pomagamy w doborze odpowiednich kół do dużych obciążeń. Infolinia tel. 531 352 330

 

Specjalistyczne koła transportowe sklep Wejherowo CASTORS.PL

Kółka przemysłowe do dużych i bardzo dużych obciążeń

Kółka i zestawy kołowe jezdne z bieżnikiem poliuretanowymKółka do dużych obciażeń aluminiowo gumoweKoła do bardzo dużych obciążeń żeliwne z bieżnikiem poliuretanowymKółka przemysłowe do średnich obciążeńKoła i zestawy kołowe pneumatyczne z oponą dętkowąZestawy kołowe WTE średnie obciążenieKoła i zestawy poliamidowe kółka skrętne z hamulcem Ślizgowe KPE-POB SKoła i zestawy poliamidowe kółka skrętne z hamulcem KULOKOWE KPE-POB KZestawy z kołem poliamidowym WZMACNIANE KPM POB KZestawy kołowe POGES kółka z gumą niebrudzącąZestawy kołowe przemysłowe KPM-POGES wzmacnianeKółka z nóżką - stopką wysuwanąKółka aparaturowe i meblowe do małych obciążeńKółka podwójne aparaturowe do dużych obciążeń Zestawy kołowe kołka w obudowie nierdzewnej INOXKółka koła nierdzewne w obudowach INOX

 

Koła i zestawy kołowe z kołem polipropylenowym

Koła wykonane z polipropylenu to kolejny atrakcyjny produkt w ofercie sklepu Castors. Polipropylen to termoplastyczne tworzywo sztuczne, odporne na uderzenia, niebrudzące oraz odporne na korozję. Cechą szczególną polipropylenu jest szczególna odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie czynników chemicznych, przy jednoczesnym zachowaniu niskich oporów toczenia. Polipropylen nie jest tworzywem higroskopijnym w związku z tym zachowuje swoje wymiary niezależnie od czynników zewnętrznych jak wilgotność i temperatura. Wyjątkiem jest kontakt z węglowodorami aromatycznymi - wtedy może dojść do pęcznienia, zwłaszcza w wyższych temperaturach. Standardowy typ łożyska montowany w kołach tego typu to łożysko ślizgowe. Twardość koła poliamidowego to 70° w skali Shore’D.

Naturalny kolor koła poliamidowego to biały, ale po dodaniu barwników do mieszanki koło może zmienić zabarwienie. Zakres temperatury pracy kół poliamidowych mieści się w przedziale -15° C do +60° C, aczkolwiek temperatura chwilowa pracy (maksymalnie 15 min) może być wyższa: do +120° C. Warto nadmienić że wraz ze wzrostem temperatury środowiska pracy następuje spadek nośności koła. Zestawy kołowe z kołem poliamidowy (jak i same koła) z uwagi na swoje właściwości mają szerokie zastosowanie w przemyśle spożywczym.

 

Jeśli potrzebujesz specjalistycznych kół transportowych dla Twojego zakładu lub magazynu w Wejherowie, to zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Jesteśmy dostawcą wysokiej jakości kół transportowych dla różnych branż i zastosowań.

W naszej ofercie znajdziesz specjalistyczne koła transportowe, takie jak koła do wózków paletowych, koła do wózków magazynowych, koła do wózków transportowych do dużych obciążeń oraz wiele innych. Nasze koła transportowe są wykonane z różnych materiałów, w tym z poliamidu, żeliwa, aluminium, stali i gumy, aby sprostać różnym wymaganiom zastosowań.

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem w branży, stawiamy na jakość i niezawodność naszych produktów. Wszystkie nasze koła transportowe są testowane przed dostawą, aby zapewnić ich bezpieczeństwo i trwałość.

Dostarczamy koła transportowe do Wejherowa i okolic. Oferujemy szybką i bezpieczną dostawę, aby zapewnić Ci jak najlepszą obsługę. Skontaktuj się z nami, aby omówić swoje wymagania i wybrać odpowiednie koła transportowe dla Twojego zakładu lub magazynu w Wejherowie.

 

Wózki magazynowe są niezbędne w procesach magazynowych i logistycznych, a koła transportowe odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu ich niezawodnego i efektywnego działania. W zależności od wymagań zastosowania i rodzaju powierzchni, na których będą używane, stosuje się różne rodzaje kółek transportowych do wózków magazynowych. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów:

  • Koła poliamidowe - koła wykonane z poliamidu są odporne na zużycie i korozję, a jednocześnie charakteryzują się dobrymi właściwościami jezdnymi, co pozwala na płynne poruszanie się wózków magazynowych na różnych powierzchniach. Są one powszechnie stosowane w magazynach i halach produkcyjnych.
  • Koła gumowe - koła gumowe są bardzo elastyczne, dzięki czemu dobrze tłumią wstrząsy, a tym samym chronią towar przed uszkodzeniami podczas transportu. Są one idealne do stosowania na nierównych powierzchniach, a także do transportu ciężkich ładunków.
  • Koła z tworzywa sztucznego - koła z tworzywa sztucznego są lekkie, wytrzymałe i odporne na korozję, a jednocześnie charakteryzują się dobrymi właściwościami jezdnymi. Są one idealne do stosowania w magazynach i halach produkcyjnych, gdzie wymagana jest mobilność wózków.
  • Koła ze stali nierdzewnej - koła ze stali nierdzewnej są odporne na korozję i łatwe do utrzymania w czystości, dlatego często stosowane są w branży spożywczej i farmaceutycznej.
  • Koła z tworzywa sztucznego z oponą gumową - koła z tworzywa sztucznego z oponą gumową łączą w sobie zalety obu materiałów - są one lekkie, wytrzymałe, odporne na korozję i charakteryzują się dobrą amortyzacją, co pozwala na bezpieczny transport towarów.

Istnieje wiele innych rodzajów kółek transportowych stosowanych do wózków magazynowych, w tym koła z tworzywa sztucznego z oponą pneumatyczną, koła aluminiowe, koła żeliwne i wiele innych. W każdym przypadku wybór odpowiedniego rodzaju kółka zależy od indywidualnych wymagań i potrzeb zastosowania.

 

 

pixel