Pomagamy w doborze odpowiednich kół do dużych obciążeń. Infolinia tel. 531 352 330

 

Koła do wózków platformowych i transportowych Słupsk CASTORS.PL

Kółka przemysłowe do dużych i bardzo dużych obciążeń

Kółka i zestawy kołowe jezdne z bieżnikiem poliuretanowymKółka do dużych obciażeń aluminiowo gumoweKoła do bardzo dużych obciążeń żeliwne z bieżnikiem poliuretanowymKółka przemysłowe do średnich obciążeńKoła i zestawy kołowe pneumatyczne z oponą dętkowąZestawy kołowe WTE średnie obciążenieKoła i zestawy poliamidowe kółka skrętne z hamulcem Ślizgowe KPE-POB SKoła i zestawy poliamidowe kółka skrętne z hamulcem KULOKOWE KPE-POB KZestawy z kołem poliamidowym WZMACNIANE KPM POB KZestawy kołowe POGES kółka z gumą niebrudzącąZestawy kołowe przemysłowe KPM-POGES wzmacnianeKółka z nóżką - stopką wysuwanąKółka aparaturowe i meblowe do małych obciążeńKółka podwójne aparaturowe do dużych obciążeń Zestawy kołowe kołka w obudowie nierdzewnej INOXKółka koła nierdzewne w obudowach INOX

 

Koła pneumatyczne - taczkowe - koła do taczki CASTORS

Do najpopularniejszych rodzajów kół stosowanych zarówno w gospodarstwach domowych jak i przemysłowo należą bez wątpienia pneumatyczne koła taczkowe.
Nikt z nas nie wyobraża sobie pracy w przydomowym ogrodzie, na budowie lub na roli bez pomocy tzw. taczki. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tego typu urządzeń, które wykonane są z różnych materiałów, mają inne konstrukcje, ale zawsze jeden element konstrukcyjny pozostaje niezmieniony. Tym wspólnym mianownikiem jest koło, które pozostaje głównym elementem ruchomym taczki. Standardowe koło taczkowe ma rozmiar 400/8, gdzie pierwsza liczba oznacza średnicę w mm. Stosuje się różne grubości opon oznaczone jako 2 PR lub 4 PR, gdzie liczba określa liczbę splotów zastosowanych w oponie. Zazwyczaj w łożyskowaniu koła taczkowego wykorzystuje się łożysko kulkowe o średnicy 12 lub 22 mm. To polecany rodzaj łożyska ze względu na wysoką kulturę pracy oraz najmniejszych oporach toczenia. Nowością na rynku są koła piankowe, które zachowują się jak pneumatyczne i posiadają wszystkie ich cechy z tą różnicą, że środek opony wypełniony jest pianką. Ten rodzaj cieszy się największą popularnością w środowiskach gdzie występuje zwiększone ryzyko przebicia koła takie jak budownictwo, brukarstwo, zakłady kamieniarskie czy sady, gdzie taczka porusza się wśród gałęzi i kolców. 

 

Kółka obrotowe do dużych obciążeń to innowacyjne urządzenia, które umożliwiają przemieszczanie ciężkich ładunków w różnych kierunkach. Oto kilka właściwości kółek obrotowych do dużych obciążeń:

  • Wysoka nośność - kółka obrotowe do dużych obciążeń posiadają bardzo dużą nośność, co pozwala na przemieszczanie ładunków o dużej wadze.
  • Wysoka wytrzymałość - kółka obrotowe do dużych obciążeń są wykonane z materiałów o wysokiej wytrzymałości, co pozwala na długotrwałe użytkowanie bez uszkodzeń.
  • Różne rozmiary - kółka obrotowe do dużych obciążeń są dostępne w różnych rozmiarach, co pozwala na ich dopasowanie do potrzeb danego ładunku i miejsca pracy.
  • Różne materiały - kółka obrotowe do dużych obciążeń mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak tworzywa sztuczne, stal, aluminium, brąz czy mosiądz, co pozwala na dostosowanie ich do specyficznych potrzeb.
  • Łatwe przemieszczanie - dzięki kółkom obrotowym do dużych obciążeń łatwiej jest przemieszczać ciężkie ładunki, co zmniejsza ryzyko uszkodzeń i zapobiega urazom pracowników.
  • Łatwe sterowanie - kółka obrotowe do dużych obciążeń pozwalają na łatwe sterowanie kierunkiem przemieszczania ładunków, co ułatwia prace magazynowe i transportowe.
  • Redukcja hałasu - kółka obrotowe do dużych obciążeń mogą być wyposażone w specjalne hamulce i elementy amortyzujące, co pozwala na zmniejszenie hałasu podczas przemieszczania ładunków.

Dzięki kółkom obrotowym do dużych obciążeń można zoptymalizować procesy magazynowe i produkcyjne, co prowadzi do oszczędności czasu i pieniędzy. Wybierając nasze produkty, masz pewność, że otrzymasz najwyższej jakości kółka obrotowe, które spełnią wszystkie Twoje wymagania.

Polecane
pixel