Pomagamy w doborze odpowiednich kół do dużych obciążeń. Infolinia tel. 531 352 330

 

Wzmocnione koła do wózków paletowych Dębica CASTORS.PL

Kółka przemysłowe do dużych i bardzo dużych obciążeń

Kółka i zestawy kołowe jezdne z bieżnikiem poliuretanowymKółka do dużych obciażeń aluminiowo gumoweKoła do bardzo dużych obciążeń żeliwne z bieżnikiem poliuretanowymKółka przemysłowe do średnich obciążeńKoła i zestawy kołowe pneumatyczne z oponą dętkowąZestawy kołowe WTE średnie obciążenieKoła i zestawy poliamidowe kółka skrętne z hamulcem Ślizgowe KPE-POB SKoła i zestawy poliamidowe kółka skrętne z hamulcem KULOKOWE KPE-POB KZestawy z kołem poliamidowym WZMACNIANE KPM POB KZestawy kołowe POGES kółka z gumą niebrudzącąZestawy kołowe przemysłowe KPM-POGES wzmacnianeKółka z nóżką - stopką wysuwanąKółka aparaturowe i meblowe do małych obciążeńKółka podwójne aparaturowe do dużych obciążeń Zestawy kołowe kołka w obudowie nierdzewnej INOXKółka koła nierdzewne w obudowach INOX

 

Koła i zestawy kołowe z oponkami poliuretanowymi

W urządzeniach, które przenoszą duże obciążenia zalecamy zastosowanie zestawu kołowego z oponkami poliuretanowymi. Ten materiał przeznaczony jest do wyrobu specjalistycznego ogumienia dedykowanego do urządzeń transportu wewnętrznego. Opony osadzić  można na feldze z tworzywa sztucznego, metalu lub bezpośrednio na łożysku. Charakterystyczną cechą koła poliuretanowego jest trwałość i wytrzymałość, a także odporność na ścieranie i niebrudząca powierzchnia. Poliuretan to połączenie wysokiej  elastyczności z zaskakująco dużą twardością, dzięki czemu stanowi jedno z najlepszych tworzyw dostępnych na rynku. Oponka poliuretanowa odporna jest na wiele substancji chemicznych, m.in. oleje naturalne, smary, benzyny, rozpuszczalniki. Sprawia to szerokie zastosowanie w wielu miejscach gdzie panują trudne warunki. Również istotnym czynnikiem jest wysoka wytrzymałość na ścieranie, przecięcia mechaniczne. Odporne są na warunki atmosferyczne  (słońce, woda).

Wszystko to sprawia, ze rośnie zastosowanie poliuretanu jako materiału stosowanego do produkcji kół i zestawów kołowych do transportu wewnętrznego, rolek napędowych, kół do wózków widłowych.

 

pixel