Pomagamy w doborze odpowiednich kół do dużych obciążeń. Infolinia tel. 531 352 330

 

Koła i zestawy kołowe dla fabryk i linii produkcyjnych Mielec CASTORS.PL

Kółka przemysłowe do dużych i bardzo dużych obciążeń

Kółka i zestawy kołowe jezdne z bieżnikiem poliuretanowymKółka do dużych obciażeń aluminiowo gumoweKoła do bardzo dużych obciążeń żeliwne z bieżnikiem poliuretanowymKółka przemysłowe do średnich obciążeńKoła i zestawy kołowe pneumatyczne z oponą dętkowąZestawy kołowe WTE średnie obciążenieKoła i zestawy poliamidowe kółka skrętne z hamulcem Ślizgowe KPE-POB SKoła i zestawy poliamidowe kółka skrętne z hamulcem KULOKOWE KPE-POB KZestawy z kołem poliamidowym WZMACNIANE KPM POB KZestawy kołowe POGES kółka z gumą niebrudzącąZestawy kołowe przemysłowe KPM-POGES wzmacnianeKółka z nóżką - stopką wysuwanąKółka aparaturowe i meblowe do małych obciążeńKółka podwójne aparaturowe do dużych obciążeń Zestawy kołowe kołka w obudowie nierdzewnej INOXKółka koła nierdzewne w obudowach INOX

 

Zestawy kołowe wykonane ze stali nierdzewnej INOX - sklep CASTORS

Wymagania i przepisy sanitarne w przemyśle spożywczym, chemicznym lub farmaceutycznym powodują, że w tych środowiskach konieczne jest stosowanie w wózkach i innych urządzeniach transportowych nierdzewnych zestawów kołowych. Takie zestawy są odporne na korozje i nie powodują zagrożenia sanitarnego.

Widelec takiego zestawu kołowego wykonany jest ze stali nierdzewnej i można go połączyć z kołem o średnicy od 50 do 200 mm.

Oferujemy trzy warianty wspomnianych zestawów:

  • skrętny,
  • skrętny z hamulcem,
  • stały.

W naszym asortymencie jest wiele rodzajów kół, które można dopasować do widelców nierdzewnych, w zależności od środowiska i charakterystyki pracy.

Najpopularniejsze koła stosowane w zestawach INOX to:

– koła aparaturowe z oponą niebrudzącą, termoplastyczną o rozmiarach od 50 do 150 mm

– koła poliamidowe o rozmiarach od 50 do 150 mm

– koła standardowe z oponą niebrudzącą, termoplastyczną o rozmiarach od 80 do 125 mm

– koła poliamidowe wzmocnione o rozmiarach od 80 do 200 mm

– koła poliamidowe z oponką poliuretanową o rozmiarach od 80 do 150 mm.

Ważnym elementem każdego koła jest także łożyskowanie.

W zestawach, gdzie nośność nie ma dużego znaczenia stosuję się tzw. łożyskowanie ślizgowe i jest to najpopularniejszy system. W zestawach gdzie wymagana jest większa nośność lub duże znaczenie ma kultura pracy samego koła stosowane są łożyska kulkowe, którego wszystkie element są także wykonane z materiału nierdzewnego.

 

pixel