Pomagamy w doborze odpowiednich kół do dużych obciążeń. Infolinia tel. 531 352 330

 

Koła poliamidowe dla branży spożywczej Jasło CASTORS.PL

Kółka przemysłowe do dużych i bardzo dużych obciążeń

Kółka i zestawy kołowe jezdne z bieżnikiem poliuretanowymKółka do dużych obciażeń aluminiowo gumoweKoła do bardzo dużych obciążeń żeliwne z bieżnikiem poliuretanowymKółka przemysłowe do średnich obciążeńKoła i zestawy kołowe pneumatyczne z oponą dętkowąZestawy kołowe WTE średnie obciążenieKoła i zestawy poliamidowe kółka skrętne z hamulcem Ślizgowe KPE-POB SKoła i zestawy poliamidowe kółka skrętne z hamulcem KULOKOWE KPE-POB KZestawy z kołem poliamidowym WZMACNIANE KPM POB KZestawy kołowe POGES kółka z gumą niebrudzącąZestawy kołowe przemysłowe KPM-POGES wzmacnianeKółka z nóżką - stopką wysuwanąKółka aparaturowe i meblowe do małych obciążeńKółka podwójne aparaturowe do dużych obciążeń Zestawy kołowe kołka w obudowie nierdzewnej INOXKółka koła nierdzewne w obudowach INOX

 

Obciążenie koła – wielkość i charakter – czynniki doboru kół przemysłowych

Jeśli zastanawiacie się jak obliczyć minimalną nośność koła, którą potrzebujecie do prawidłowego zakupu w naszym sklepie to ten poradnik jest dla Was!
Poniżej publikujemy formułę z dokładnym jej opisem. Zachęcamy do lektury.

gdzie:

 

Q = obciążenie koła (nośność koła)

Pu = waga ładunku

Pc = waga sprzętu (tara), np. waga samego wózka transportowego bez ładunku

= liczba kół stykających się z podłożem n

CIAŁA STAŁE:

Dla ciał stałych, n = 3 dla sprzętu z czterema kołami (gdzie trzy z czterech kół są zawsze w kontakcie z podłożem).

PŁYNY:

Dla ciał ciekłych, n = 2 dla sprzętu z czterema kołami (gdzie dwa z czterech kół ma ewentualnie kontakt z podłożem).

 

Przykład obliczenia: Dysponujemy wózkiem o wadze 10 kg, na którym będziemy przewozić ładunek rzędu 200 kg. Czyli Pu = 10 kg, Pc = 200 kg. Pc + Pu = 210 kg.
Nasz wózek porusza się na 4 kołach więc nasze n = 3. Zatem dzielimy 210 przez 3. Uzyskany iloraz czyli 70 kg to minimalna nośność pojedynczego koła.

Szczególnej uwagi wymagają aplikacje będące częścią zautomatyzowanego bądź ciągłego procesu produkcyjnego. W takich przypadkach zaleca się założenie odpowiednich współczynników bezpieczeństwa.

pixel