Pomagamy w doborze odpowiednich kół do dużych obciążeń. Infolinia tel. 531 352 330

 

Mocne zestawy kołowe dla przemysłu i transportu Inowrocław CASTORS.PL

Kółka przemysłowe do dużych i bardzo dużych obciążeń

Kółka i zestawy kołowe jezdne z bieżnikiem poliuretanowymKółka do dużych obciażeń aluminiowo gumoweKoła do bardzo dużych obciążeń żeliwne z bieżnikiem poliuretanowymKółka przemysłowe do średnich obciążeńKoła i zestawy kołowe pneumatyczne z oponą dętkowąZestawy kołowe WTE średnie obciążenieKoła i zestawy poliamidowe kółka skrętne z hamulcem Ślizgowe KPE-POB SKoła i zestawy poliamidowe kółka skrętne z hamulcem KULOKOWE KPE-POB KZestawy z kołem poliamidowym WZMACNIANE KPM POB KZestawy kołowe POGES kółka z gumą niebrudzącąZestawy kołowe przemysłowe KPM-POGES wzmacnianeKółka z nóżką - stopką wysuwanąKółka aparaturowe i meblowe do małych obciążeńKółka podwójne aparaturowe do dużych obciążeń Zestawy kołowe kołka w obudowie nierdzewnej INOXKółka koła nierdzewne w obudowach INOX

 

Obciążenie koła – wielkość i charakter – czynniki doboru kół przemysłowych

Często nasi klienci pytają o to jak prawidłowo obliczyć nośność koła, aby poprzez dobór odpowiedniego produktu zapewnić bezawaryjną i bezpieczną pracę urządzenia.
Wymaganą nośność koła osiągamy sumując wagę przewożonego ładunku z wagą urządzenia, na którym go przewozimy. Poniżej przedstawiamy formułę na obliczanie nośności ze szczegółowym objaśnieniem oznaczeń.

wzor_obciazenie_kola
gdzie:

 

Q = obciążenie koła (nośność koła)

Pu = waga ładunku

Pc = waga sprzętu (tara)

n = liczba kół stykających się z podłożem n

CIAŁA STAŁE:

Dla ciał stałych, n = 3 dla sprzętu z czterema kołami (gdzie trzy z czterech kół są zawsze w kontakcie z podłożem).

PŁYNY:

Dla ciał ciekłych, n = 2 dla sprzętu z czterema kołami (gdzie dwa z czterech kół ma ewentualnie kontakt z podłożem).

Szczególnej uwagi wymagają aplikacje będące częścią zautomatyzowanego bądź ciągłego procesu produkcyjnego. W takich przypadkach zaleca się założenie odpowiednich współczynników bezpieczeństwa.

 

pixel