Pomagamy w doborze odpowiednich kół do dużych obciążeń. Infolinia tel. 531 352 330

 

Wytrzymałe koła do urządzeń transportowych Puławy CASTORS.PL

Kółka przemysłowe do dużych i bardzo dużych obciążeń

Kółka i zestawy kołowe jezdne z bieżnikiem poliuretanowymKółka do dużych obciażeń aluminiowo gumoweKoła do bardzo dużych obciążeń żeliwne z bieżnikiem poliuretanowymKółka przemysłowe do średnich obciążeńKoła i zestawy kołowe pneumatyczne z oponą dętkowąZestawy kołowe WTE średnie obciążenieKoła i zestawy poliamidowe kółka skrętne z hamulcem Ślizgowe KPE-POB SKoła i zestawy poliamidowe kółka skrętne z hamulcem KULOKOWE KPE-POB KZestawy z kołem poliamidowym WZMACNIANE KPM POB KZestawy kołowe POGES kółka z gumą niebrudzącąZestawy kołowe przemysłowe KPM-POGES wzmacnianeKółka z nóżką - stopką wysuwanąKółka aparaturowe i meblowe do małych obciążeńKółka podwójne aparaturowe do dużych obciążeń Zestawy kołowe kołka w obudowie nierdzewnej INOXKółka koła nierdzewne w obudowach INOX

 

Koła i zestawy kołowe z kołem polipropylenowym

Koła wykonane z polipropylenu to kolejny atrakcyjny produkt w ofercie sklepu Castors. Polipropylen to termoplastyczne tworzywo sztuczne, odporne na uderzenia, niebrudzące oraz odporne na korozję. Cechą szczególną polipropylenu jest szczególna odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie czynników chemicznych, przy jednoczesnym zachowaniu niskich oporów toczenia. Polipropylen nie jest tworzywem higroskopijnym w związku z tym zachowuje swoje wymiary niezależnie od czynników zewnętrznych jak wilgotność i temperatura. Wyjątkiem jest kontakt z węglowodorami aromatycznymi - wtedy może dojść do pęcznienia, zwłaszcza w wyższych temperaturach. Standardowy typ łożyska montowany w kołach tego typu to łożysko ślizgowe. Twardość koła poliamidowego to 70° w skali Shore’D.

Naturalny kolor koła poliamidowego to biały, ale po dodaniu barwników do mieszanki koło może zmienić zabarwienie. Zakres temperatury pracy kół poliamidowych mieści się w przedziale -15° C do +60° C, aczkolwiek temperatura chwilowa pracy (maksymalnie 15 min) może być wyższa: do +120° C. Warto nadmienić że wraz ze wzrostem temperatury środowiska pracy następuje spadek nośności koła. Zestawy kołowe z kołem poliamidowy (jak i same koła) z uwagi na swoje właściwości mają szerokie zastosowanie w przemyśle spożywczym.

pixel