Pomagamy w doborze odpowiednich kół do dużych obciążeń. Infolinia tel. 531 352 330

 

Koła budowlane do taczek i betoniarek Biłgoraj CASTORS.PL

Kółka przemysłowe do dużych i bardzo dużych obciążeń

Kółka i zestawy kołowe jezdne z bieżnikiem poliuretanowymKółka do dużych obciażeń aluminiowo gumoweKoła do bardzo dużych obciążeń żeliwne z bieżnikiem poliuretanowymKółka przemysłowe do średnich obciążeńKoła i zestawy kołowe pneumatyczne z oponą dętkowąZestawy kołowe WTE średnie obciążenieKoła i zestawy poliamidowe kółka skrętne z hamulcem Ślizgowe KPE-POB SKoła i zestawy poliamidowe kółka skrętne z hamulcem KULOKOWE KPE-POB KZestawy z kołem poliamidowym WZMACNIANE KPM POB KZestawy kołowe POGES kółka z gumą niebrudzącąZestawy kołowe przemysłowe KPM-POGES wzmacnianeKółka z nóżką - stopką wysuwanąKółka aparaturowe i meblowe do małych obciążeńKółka podwójne aparaturowe do dużych obciążeń Zestawy kołowe kołka w obudowie nierdzewnej INOXKółka koła nierdzewne w obudowach INOX

 

Koła i zestawy kołowe z nalewanym bieżnikiem poliuretanowym do bardzo dużych obciążeń

Koła i zestawy kołowe z nalewanym bieżnikiem poliuretanowym

W naszej ofercie można znaleźć również koła i zestawy kołowe wyposażone w nalewany bieżnik poliuretanowy, dedykowany do bardzo dużych obciążeń.
Charakterystyka kół z nalewanym poliuretanowym bieżnikiem to bardzo duża odporność na ścieranie, brak odbarwień i zabrudzeń podłoża. 
Materiał jest odporny na odkształcenia dzięki wysokiej twardości i sztywności.
Twardość bieżnika poliuretanowego to 92° w skali Shore’a.
Bieżnik nalewany jest bezpośrednio na dwa rodzaje piast: na piastę aluminiową (koła ALPU) lub na piastę żeliwną (koła ZPU).
Koła wymienionych typów wyposażone są w podwójne łożyskowanie kulkowe, a ich konstrukcja jest żebrowana dla wzmocnienia.
Zestawy kołowe wyposażone w takie koła są przeznaczone do przenoszenia bardzo dużych obciążeń. W zależność od parametrów danego koła lub zestawu mogą one przenosić nawet kilka ton. Charakteryzują się niskimi oporami toczenia i szerokim zakresem temperatur, w których mogą sprawnie funkcjonować (od -20 do +70 stopni Celsjusza).
Głównym przeznaczeniem takiego rodzaju kół jest przemysł ciężki, doskonale sprawdzają się w takim środowisku mimo trudnych warunków pracy.

pixel