Pomagamy w doborze odpowiednich kół do dużych obciążeń. Infolinia tel. 531 352 330

 

Koła obrotowe do urządzeń produkcyjnych i maszyn Kraśnik CASTORS.PL

Kółka przemysłowe do dużych i bardzo dużych obciążeń

Kółka i zestawy kołowe jezdne z bieżnikiem poliuretanowymKółka do dużych obciażeń aluminiowo gumoweKoła do bardzo dużych obciążeń żeliwne z bieżnikiem poliuretanowymKółka przemysłowe do średnich obciążeńKoła i zestawy kołowe pneumatyczne z oponą dętkowąZestawy kołowe WTE średnie obciążenieKoła i zestawy poliamidowe kółka skrętne z hamulcem Ślizgowe KPE-POB SKoła i zestawy poliamidowe kółka skrętne z hamulcem KULOKOWE KPE-POB KZestawy z kołem poliamidowym WZMACNIANE KPM POB KZestawy kołowe POGES kółka z gumą niebrudzącąZestawy kołowe przemysłowe KPM-POGES wzmacnianeKółka z nóżką - stopką wysuwanąKółka aparaturowe i meblowe do małych obciążeńKółka podwójne aparaturowe do dużych obciążeń Zestawy kołowe kołka w obudowie nierdzewnej INOXKółka koła nierdzewne w obudowach INOX

 

Zestawy kołowe do wózków piekarniczych

Piekarnicze wózki transportowe służące do transportu wewnętrznego w piekarniach, są narażone na spore obciążenia oraz pracują w niekorzystnych warunkach zewnętrznych takich jak nagłe zmiany temperatur itp. Istotnym elementem konstrukcji wózka jest zestaw kołowy, który musi być odporny na trudne warunki. Obrotowy i łożyskowany zestaw umożliwia sprawne poruszane wózkiem nawet przy dużym obciążeniu. Specjalne łożysko kulkowe, odporne na temperaturę i z użyciem specjalnego smaru odpornego na temperaturę powoduje znaczącą poprawę manewrowości wózka. Warto dodać, że koło zastosowane do wózków z przeznaczeniem do pieców obrotowych, cechuje duża wytrzymałość na temperaturę (+280 °C) oraz duże obciążenie (180 kg/koło). Koło z żywicy fenolowej odporne jest na wodę, kwasy, tłuszcze.

Natomiast dla zwiększenia trwałości obudowy w zestawie kołowym, możemy zastosować obudowę wykonaną ze stali nierdzewnej.

pixel