Pomagamy w doborze odpowiednich kół do dużych obciążeń. Infolinia tel. 531 352 330

 

Sklep internetowy z kołami do mebli i urządzeń Ostrów Wielkopolski CASTORS.PL

Kółka przemysłowe do dużych i bardzo dużych obciążeń

Kółka i zestawy kołowe jezdne z bieżnikiem poliuretanowymKółka do dużych obciażeń aluminiowo gumoweKoła do bardzo dużych obciążeń żeliwne z bieżnikiem poliuretanowymKółka przemysłowe do średnich obciążeńKoła i zestawy kołowe pneumatyczne z oponą dętkowąZestawy kołowe WTE średnie obciążenieKoła i zestawy poliamidowe kółka skrętne z hamulcem Ślizgowe KPE-POB SKoła i zestawy poliamidowe kółka skrętne z hamulcem KULOKOWE KPE-POB KZestawy z kołem poliamidowym WZMACNIANE KPM POB KZestawy kołowe POGES kółka z gumą niebrudzącąZestawy kołowe przemysłowe KPM-POGES wzmacnianeKółka z nóżką - stopką wysuwanąKółka aparaturowe i meblowe do małych obciążeńKółka podwójne aparaturowe do dużych obciążeń Zestawy kołowe kołka w obudowie nierdzewnej INOXKółka koła nierdzewne w obudowach INOX

 

 

 

Koła pneumatyczne i piankowe w ofercie Castors.pl

Taczka to nieodłączny element gospodarstwa domowego czy prac na budowie. 

Istnieją różne rodzaje taczek, wykonane z rozmaitych materiałów, ale zawsze jest jeden element wspólny - koło pneumatyczne, które jest głównym elementem nośnym i jezdnym tego urządzenia. 


Standardowe koło taczki ma rozmiar 400/8, gdzie liczba 400 określa średnicę zewnętrzną koła podaną w mm.

Kolejnym parametrem jest grubość stosowanych opon, tutaj pojawiają się dwa rodzaje: 2 PR i 4 PR, gdzie wartość oznacza liczbę splotów zastosowanych w oponie.


Łożyska stosowane w tego typu kołach i zestawach kołowych to łożyska kulkowe o średnicy 12 lub 20 mm. 
Dlaczego łożyska kulkowe? Gdyż charakteryzują się dużą nośnością i bardzo dobrą kulturą pracy przy jednoczesnym zachowaniu niskich oporów toczenia!

Nowością są koła piankowe zachowujące wszelkie parametry kół pneumatycznych z tą różnicą, że środek opony jest wypełniony.

Te koła cieszą się dużą popularnością szczególnie w miejscach gdzie występują trudne warunki pracy, a koło narażone jest na przebicie. Przykładowe środowiska idealne do zastosowań tego typu kół: budownictwo, brukarstwo, zakłady kamieniarskie i sadownictwo.

pixel