Pomagamy w doborze odpowiednich kół do dużych obciążeń. Infolinia tel. 531 352 330

 

Koła poliamidowe dla magazynów i hal produkcyjnych Ełk CASTORS.PL

Kółka przemysłowe do dużych i bardzo dużych obciążeń

Kółka i zestawy kołowe jezdne z bieżnikiem poliuretanowymKółka do dużych obciażeń aluminiowo gumoweKoła do bardzo dużych obciążeń żeliwne z bieżnikiem poliuretanowymKółka przemysłowe do średnich obciążeńKoła i zestawy kołowe pneumatyczne z oponą dętkowąZestawy kołowe WTE średnie obciążenieKoła i zestawy poliamidowe kółka skrętne z hamulcem Ślizgowe KPE-POB SKoła i zestawy poliamidowe kółka skrętne z hamulcem KULOKOWE KPE-POB KZestawy z kołem poliamidowym WZMACNIANE KPM POB KZestawy kołowe POGES kółka z gumą niebrudzącąZestawy kołowe przemysłowe KPM-POGES wzmacnianeKółka z nóżką - stopką wysuwanąKółka aparaturowe i meblowe do małych obciążeńKółka podwójne aparaturowe do dużych obciążeń Zestawy kołowe kołka w obudowie nierdzewnej INOXKółka koła nierdzewne w obudowach INOX

 

Zestawy kołowe ze stali nierdzewnej w ofercie sklepu CASTORS

Restrykcyjne i sterylne warunki pracy jak np. w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym lub chemicznym wymagają wysokich standardów sanitarnych, stąd potrzeba stosowania w tych branżach zestawów kołowych wykonanych ze stali INOX nierdzewnej. Spełniają one najwyższe standardy higieny i bezpieczeństwa.

Elementy metalowe tj. widelec i płytka montażowa wykonane są ze stali nierdzewnej i można zakupić je w komplecie z kołem o średnicach od 50 do 200 mm.

Zestawy kołowe nierdzewne występują w trzech wariantach:

- skrętne,
- skrętne z hamulcem,
- stałe.

Istotnym faktem jest możliwość wyboru koła dopasowanego do widelca nierdzewnego z naprawdę szerokiego asortymentu. W zależności od środowiska i warunków pracy znajdą Państwo na pewno odpowiedni produkt.

Najchętniej kupowane koła stosowane w zestawach nierdzewnych to:

  • koła standardowe z niebrudzącą oponką, termoplastyczną, rozmiary od 80 do 125 mm
  • koła poliamidowe z poliuretanową oponą, rozmiar od 80 do 150 mm
  • koła poliamidowe wzmocnione w rozmiarach od 80 do 200 mm
  • koła poliamidowe o rozmiarach od 50 do 150 mm
  • koła aparaturowe z niebrudzącą, termoplastyczną oponą w rozmiarach od 50 mm do 150 mm

Nie można zapomnieć o łożyskowaniu, które jest niezwykle istotnym elementem każdego zestawu kołowego.

Gdy duża nośność zestawu nie jest priorytetem, w takich zestawach stosuje się łożyska ślizgowe będące najpopularniejszym rodzajem łożyska. W zestawach gdzie wymaga się dużej nośności lub znaczenie ma wysoka kultura pracy koła, zastosowanie znajdują łożyska kulkowe, którego elementy są również wykonane z materiału nierdzewnego.

pixel