Pomagamy w doborze odpowiednich kół do dużych obciążeń. Infolinia tel. 531 352 330

 

Koła metalowe do maszyn rolniczych Słubice CASTORS.PL

Kółka przemysłowe do dużych i bardzo dużych obciążeń

Kółka i zestawy kołowe jezdne z bieżnikiem poliuretanowymKółka do dużych obciażeń aluminiowo gumoweKoła do bardzo dużych obciążeń żeliwne z bieżnikiem poliuretanowymKółka przemysłowe do średnich obciążeńKoła i zestawy kołowe pneumatyczne z oponą dętkowąZestawy kołowe WTE średnie obciążenieKoła i zestawy poliamidowe kółka skrętne z hamulcem Ślizgowe KPE-POB SKoła i zestawy poliamidowe kółka skrętne z hamulcem KULOKOWE KPE-POB KZestawy z kołem poliamidowym WZMACNIANE KPM POB KZestawy kołowe POGES kółka z gumą niebrudzącąZestawy kołowe przemysłowe KPM-POGES wzmacnianeKółka z nóżką - stopką wysuwanąKółka aparaturowe i meblowe do małych obciążeńKółka podwójne aparaturowe do dużych obciążeń Zestawy kołowe kołka w obudowie nierdzewnej INOXKółka koła nierdzewne w obudowach INOX

 

Podział zestawów kołowych ze względu na sposób mocowania

a) zestawy skrętne mocowane na płytkę montażową

Skręt zestawu wokół osi pionowej jest możliwy dzięki zamontowanej głowicy skrętnej. Umożliwia ona płynne manewrowanie urządzeniem Płytka posiada otwory montażowe umożliwiające zamocowanie zestawu kołowego za pomocą elementów łącznych do urządzenia. Koło zamontowane jest zazwyczaj z niewielkim przesunięciem poziomym pomiędzy osiami łożyska skrętnego i koła, aby umożliwić płynny skręt. To przesunięcie nazywamy wysięgiem. 

Różnica w stosunku do wcześniej opisywanego zestawu ogranicza się do zastosowania hamulca. Są trzy typy hamulców stosowanych w zestawach:

-hamulec dwufunkcyjny- w tym przypadku po naciśnięciu dźwigni hamulca następuje zwolnienie hamulca  koła jak i płytki skrętnej(blokada kierunku)

-hamulec koła - blokowane jest tylko koło

-blokada kierunku - stosowana w przypadku gdy chcemy ograniczyć manewrowość urządzenia, sprawia że urządzenie porusza się w linii prostej

Są to zestawy których widelec nie posiada głowicy skrętnej, czyli jak ma to miejsce w przypadku zestawu skrętnego z blokadą kierunku umożliwia poruszanie się w linii prostej. 

d)  zestawy skrętne mocowane na otwór.

Są zestawami, które posiadają głowicę skrętną umożliwiającą obrót zestawu wokół osi pionowej. Dzięki głowicy skrętnej jest możliwe płynne manewrowanie urządzeniami. Mocowanie zestawu umożliwia otwór umieszczony centralnie na szczycie widelca. Mocowanie na jeden otwór ułatwia mocowanie w urządzeniach w których jest ograniczone ilość miejsca do zamocowania.

e)  zestawy skrętne mocowane na trzpień.

Posiadają głowicę skrętną zakończoną trzpieniem. Mamy dwa podstawowe rodzaje trzpieni gładki oraz gwintowany. Ten rodzaj mocowania w bardzo prosty sposób umożliwia zamocowanie zestawu kołowego do urządzenia ponieważ w sobie podsiada element mocujący.

pixel